Сайт Білокуракинської селищної ради, Білокуракине, Луганська область
Програми, положення
Меню сайту
Категорії
Програми [36]
Положення [10]
Рішення [55]
Тендера [1]
Бюджет [8]
Бюджет
Форма входу
Пошук
Реквізити
Поштова адреса:
Білокуракинська селищна рада
пл. Т.Г.Шевченка, 4
смт. Білокуракине,
Білокуракинський район,
Луганська область, 92200
УКРАЇНА

Електронна адреса (e-mail):
bk.selrada@gmail.com
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Погода
Банери
Вітаю Вас, Гість · RSS 23.10.2017, 00:47

Головна » Статті » Рішення

Проект рішення Білокуракинської селищної ради шостого скликання «Про затвердження базової вартості кв.м. земель смт. Білокуракине


Шановні Білокуракинці!


Просимо вас ознайомитися та внести пропозиції щодо нижчевикладених документів:


1.Проект рішення Білокуракинської селищної ради шостого скликання «Про затвердження базової вартості кв.м. земель смт. Білокуракине Білокуракинської селищної ради Білокуракинського району Луганської області».


2. Аналіз регуляторного впливу до проекту рішення  Білокуракинської селищної 

ради «Про затвердження базової вартості 1 кв.м. земель смт. Білокуракине  

Білокуракинської селищної ради Білокуракинського  району Луганської області»


  Зауваження та пропозиції до проектів регуляторних актів та аналізів їх регуляторних впливів просимо надавати у письмовій формі:

  • поштою за адресою: Білокуракинська селищна рада, смт. Білокуракине, пл. Горького, 4, Луганська обл., 92200,

  • факсом (06462) 2-27-38.


Зауваження та пропозиції від фізичних та юридичних осіб та їх об’єднань приймаються протягом 30 днів з моменту опублікування документів на сайті Білокуракинської селищної ради

Селищний голова                            С.І.Сірик.

ПРОЕКТ

БІЛОКУРАКИНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ШОСТЕ СКЛИКАННЯ

_________________ СЕСІЯ

Р І Ш Е Н Н Я

від ____________________ №____

смт.Білокуракине


Про затвердження базової вартості 1 кв.м. земель смт. Білокуракине Білокуракинської селищної ради Білокуракинського району Луганської області


З метою визначення розмірів плати за землю для забезпечення економічного регулювання земельних відносин у селищі, розглянувши технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель смт.Білокуракине Білокуракинської селищної ради Білокуракинського району Луганської області станом на 01.01.2012 року, розроблену ПП ОЦВ «Агроцентрнаука», яка пройшла державну експертизу, керуючись ст.12 Земельного кодексу України, р.ХІІІ Податкового кодексу України від

2 грудня 2011 року №2755VІ, ст.18 Закону України «Про оцінку земель» від 11.12.2003 року №1378-ІV, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Білокуракинська селищна рада


ВИРІШИЛА:

1. Затвердити базову вартість 1 кв. м земель населених пунктів (в цінах 2012 року):

  • смт.Білокуракине - 47,64 грн./м2.

2. Скасувати рішення тридцятої сесії Білокуракинської селищної ради четвертого скликання від 30.12.2004 року за №30/2 «Про затвердження технічної документації по грошовій оцінці земель Білокуракинської селищної ради».

3. Для визначення розміру плати за землю показники нормативної грошової оцінки земель смт.Білокуракине Білокуракинської селищної ради Білокуракинського району Луганської області застосувати з 01.02.2013 р .

4. Спеціалісту- землевпоряднику селищної ради внести відповідні зміни до земельно-кадастрової документації.

5. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань агропромислового комплексу, земельних питань.


Селищний голова _________________ С.І.Сірик

Аналіз регуляторного впливу

до проекту рішення Білокуракинської селищної ради «Про затвердження базової вартості

 1 кв.м. земель смт. Білокуракине Білокуракинської селищної ради Білокуракинського

 району Луганської області»

Аналіз регуляторного впливу проекту рішення Білокуракинської селищної ради «Про затвердження базової вартості 1 кв.м. земель смт. Білокуракине Білокуракинської селищної ради Білокуракинського району Луганської області» підготовлено згідно з вимогами Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.04 № 308, Податкового кодексу України, Закону України «Про оцінку земель», Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

1. Визначення проблеми, яку пропонується розв'язати шляхом регулювання господарських відносин.

Відповідно до ст.18 Закону України «Про оцінку земель» від 11.12.2003 №1378-IV, нормативна грошова оцінка земельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів, незалежно від їх цільового призначення, проводиться не рідше ніж один раз на 5 – 7 років. Попередня нормативна оцінка смт.Білокуракине була проведена у 2004 році ДП «Луганський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» та затверджена рішенням селищної ради від 30.12.2004 №30/2 «Про затвердження технічної документації по грошовій оцінці земель Білокуракинської селищної ради». Тому матеріали нормативної грошової оцінки земель поселення у 2004 році не відповідають поточним потребам.

З метою додержання вимог чинного законодавства, 06.12.2012 р. між Головним управлінням агропромислового розвитку Луганської обласної адміністрації і Приватним підприємством «Обласний центр впровадження «Агроцентрнаука», яка має ліцензію на проведення землевпорядних та землеоціночних робіт серії АД №076218 від 25.10.2012 р. , виданої Державним агентством земельних ресурсів України, укладений договір № 3 на розробку технічної документації з нормативної грошової оцінки земель смт.Білокуракине Білокуракинської селищної ради. Розроблена технічна документація з нормативної грошової оцінки земель смт.Білокуракине має позитивний висновок державної землевпорядної експертизи і може бути надана на розгляд та усунення зауважень Відділу Держкомзему у Білокуракинському районі і затвердження Білокуракинській селищній раді.

              Прийняття цього регуляторного акту передбачає використання нормативної грошової оцінки

 земель ради для визначення розміру земельного податку, розрахунку орендної плати за

 земельні ділянки державної та комунальної власності, справляння державного мита при міні,

 успадкуванні та даруванні земельних ділянок, визначення розміру втрат

 сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, для економічного стимулювання

 раціонального використання та охорони земель, тощо.

2. Цілі регулювання:

- визначення механізму введення в дію нормативної грошової оцінки земель смт.Білокуракине 

Білокуракинської селищної ради;

- врегулювання правовідносин між Білокуракинською селищною радою та суб’єктами 

господарювання;

- стимулювання ефективного та раціонального використання землі на засадах ринкової 

економіки, визначення ринкової вартості земельних ділянок;

- задоволення інтересів держави та територіальної громади, можливість направлення 

додаткових коштів на здійснення програм соціально-економічного розвитку, збільшення

 фінансування соціальної сфери, додаткового фінансування селищного господарства.

3. Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення зазначених цілей

Альтернативними способами досягнення визначених цілей є:

1. Застосування для визначення плати за земельні ділянки матеріалів грошової оцінки, 

проведеної у 2004 році ДП «Луганський науково-дослідний та проектний інститут 

землеустрою» та затвердженої рішенням селищної ради від 30.12.2004 №30/2, з урахуванням

 коефіцієнтів індексації грошової оцінки за попередні роки - 2,465. Але встановлені коефіцієнти

 індексації грошової оцінки мають однакове значення для всіх населених пунктів і не можуть

 враховувати особливостей розвитку інфраструктури, обсягу капіталовкладень, рівня

 інженерного забезпечення, благоустрою, структури розподілення земель серед

землекористувачів, показників ринку нерухомості смт.Білокуракине.

2. Прийняття проекту цього регуляторного акту – рішення Білокуракинської селищної ради

 «Про затвердження базової вартості 1 кв.м. земель смт. Білокуракине Білокуракинської 

селищної ради Білокуракинського району Луганської області».

Оцінюючи зазначені альтернативи, а також вимоги чинного законодавства щодо проведення

 нормативної грошової оцінки (не рідше ніж один раз на 5 – 7 років), перевага була віддана

 другій, оскільки обраний спосіб досягнення визначених цілей дозволяє вирішити визначені

 проблеми і не порушує вимог чинного законодавства. Зважаючи на те, що чинне

 законодавство чітко регламентує порядок визначення нормативної грошової оцінки земель, не

 існує альтернативи стосовно її визначення.

4. Опис механізмів і заходів, які пропонуються для розв’язання проблеми:

Реалізація запропонованого регулювання здійснюватиметься шляхом оприлюднення нового

 регулювання в засобах масової інформації з метою суспільного обговорення проекту 

регуляторного акту та надання зауважень та пропозицій від громадськості; забезпечення

 прозорості і вільного доступу до інформації визначення базової вартості 1 кв.м. земель та

 грошової оцінки земель смт. Білокуракине .

Землекористувачі, орендарі та власники земельних ділянок зможуть одержувати інформацію

 про нормативну грошову оцінку земельних ділянок (для розрахунку платежів за землю,

 орендної плати, вчинення деяких нотаріальних дій) у Відділі Держкомзему у

 Білокуракинському районі. Правильність розрахунку земельного податку та орендної плати за

 землю (які справляються в залежності від нормативної грошової оцінки), також контролюється

 державною податковою інспекцією.

Приклади розрахунку нормативної грошової оцінки окремих земельних ділянок:

Приклад № 1. Грошова оцінка земельної ділянки громадянина N

Грошова оцінка присадибної земельної ділянки, яка розташована в 7-му земельно-оціночному

 районі, 4-ї економіко-планувальної зони по вул.Комсомольська. Площа ділянки, згідно з

 Державним актом, становить 2000 м.кв. (0,2 га). Забудована частина ділянки займає 600 м.кв. ,

 решта - землі сільськогосподарського використання (город - 1300 м.кв., сад - 100 м.кв.)

. Нормативна грошова оцінка садиби буде складатись з двох частин - грошової оцінки 

забудованої території та грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення .

Грошова оцінка забудованої частини

Базова вартість 1 м.кв. складає 47,64 грн. Зональний коефіцієнт Км2 дорівнює 1,41. Локальний

 коефіцієнт Км3 для цієї земельної ділянки складає 1,05 (ділянка в зоні пішохідної доступності до

 центру селища - 1,10, прилегла до вулиці без каналізації - 0,95). Загальний коефіцієнт місця

 розташування земельної ділянки громадянина є добуток Км2 і Км3 складає:

Км = 1,41х1,05=1,48

Коефіцієнт функціонального використання Кф для земельної ділянки (землі індивідуального

 житлового будівництва і господарських будівель)дорівнює 1,0. Грошова оцінка одного кв.м. 

земельної ділянки під забудовою складає: Цн=47,64х1,48х1,00=70,51 грн./м.кв.

Грошова оцінка забудованої земельної ділянки складає: 600х70,51=42306,00 грн.

Грошова оцінка під городом та багаторічними насадженнями (сільськогосподарські угіддя)

 встановлюється по шкалі нормативної грошової оцінки сільськогосподарських земель, назва

 агровиробничих груп грунтів визначається на картограмі розповсюдження агровиробничих

 груп грунтів селища. На земельній ділянці нашого прикладу розповсюджені чорноземи намиті 

низинні важкосуглинкові, тому згідно зі шкалою грошової оцінки визначаємо вартість: Рілля

 0,13гах24880,13 грн.=3234,42 грн.

Багаторічні насадження 0,01гах19547,90 грн. =195,48 грн.

Отже, вартість присадибної ділянки громадянина складає:

42306,00+3234,42+195,48=45735,90 грн. (Вартість станом на 2012 рік)

5. Обґрунтування можливості досягнення визначених цілей у разі прийняття 

запропонованого регуляторного акта:

Прийняття запропонованого регуляторного акту забезпечить:

  • введення в дію нормативної грошової оцінки земель смт.Білокуракине;

  • практичне застосування нової нормативної грошової оцінки земель смт.Білокуракине

     Білокуракинської селищної ради для визначення розміру земельного податку, державного мита

     при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за

     земельні ділянки державної та комунальної власності, продажу забудованих земель та

     проведення земельних аукціонів;

  • направлення додаткових коштів на здійснення програм соціально-економічного розвитку,

     збільшення фінансування соціальної сфери, додаткового фінансування селищного господарства.

Враховуючи неможливість розв’язання проблеми за допомогою ринкових механізмів і потреби 

у державному регулюванні, здійснення робіт із розроблення нормативної грошової оцінки і 

запровадження заходів із застосування виконується за рахунок бюджетних коштів, що буде 

компенсовано збільшенням надходжень від плати за землю.

Головним зовнішнім чинником, що впливатиме на дію регуляторного акта, є зміна

 законодавства та підзаконних актів у сфері земельних відносин, оцінки земель.

6. Визначення очікуваних результатів прийняття цього регуляторного акта:

Запровадження нормативно-правового акта, орієнтованого на реалізацію Закону України «Про

 оцінку земель», дозволить забезпечити максимальну можливість використання ресурсного 

потенціалу (земель селища) територіальної громади.

Регулювання впливає на кожну з трьох базових сфер: інтереси громадян та суб’єктів

 господарювання, в яких земельні ділянки знаходяться у власності або користуванні; інтереси

 держави, органу місцевого самоврядування.

Основними групами впливу даного документу слід вважати:

- орган місцевого самоврядування;

- територіальну громаду селища Білокуракине;

- громадян та юридичних осіб, у яких земельні ділянки знаходяться у власності або у

 користуванні.

Група впливу

Вигоди

Витрати

Орган місцевого самоврядування

Збільшення бази оподаткування та обсягу надходжень від плати за землю до місцевого бюджету;

Позитивний імідж влади;

Наявність більш повної інформації про земельні ділянки.

Відсутні


Територіальна громада селища Білокуракине

Регулювання та планування надходжень до селищного бюджету, більш ефективне використання земельних ресурсів територіальної громади, можливість направлення додаткових коштів на здійснення програм соціально-економічного розвитку, збільшення фінансування соціальної сфери селищного господарства.

Відсутні


Юридичні та фізичні особи, які мають земельні ділянки у власності та користуванні

Більш ефективне використання землекористувачами земельних ділянок, які знаходяться у власності та користуванні;

Значна диференціація селищної території за привабливістю розміщення об’єктів різного функціонального призначення, з урахуванням платежів за землю.


Витрати на отримання довідки про нормативну грошову оцінку земельної ділянки

Плата за користування землею складається з платежів земельного податку та орендної плати. 

Земельний податок та орендну плату сплачують: юридичні особи; фізичні особи – підприємці;

 фізичні особи – громадяни.

7. Строк дії регуляторного акта:

Запропонований регуляторний акт запроваджується на термін, передбачений статтею 18

 Закону України «Про оцінку земель» (на момент розробки регуляторного акту нормативна

 грошова оцінка земельних ділянок проводиться не рідше, як один раз у 5-7 років). При зміні

 чинного законодавства термін дії регуляторного акту може бути змінений.

8. Визначення показників результативності регуляторного акта:

В 2004 році базова вартість 1 кв.м земель смт.Білокуракине становила 16,12 грн/кв.м. На 

сьогоднішній день з урахуванням коефіцієнтів індексації за 2005-2011 роки базова вартість 1

 кв.м земель смт.Білокуракине становить – 47,64 грн/кв.м.

Прийняття зазначеного регуляторного акту дозволить одержати додаткові грошові кошти, які надійдуть до селищного бюджету.

Відстеження результативності регуляторного акту буде здійснюватись у порядку, визначеному чинним законодавством, на підставі порівняльного аналізу статистичних показників:

  • кількості зареєстрованих платників за землю (орендарів, власників, землекористувачів) в розрізі юридичних і фізичних осіб;

  • кількості надходжень до місцевого бюджету від плати за землю (земельний податок, орендна плата) в розрізі юридичних і фізичних осіб;

  • кількості укладених договорів оренди землі;

  • кількості проданих у власність земельних ділянок;

  • розміру збільшення надходжень від плати за землю за базовий період і аналогічний йому попередній період.

9. Визначення заходів, за допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності регуляторного акта в разі його прийняття.

Відстеження результатів акта буде здійснюватись відповідно до ст.10 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності»:

Базове відстеження – після набрання чинності рішенням про затвердження регуляторного акту

 (далі – рішення), але не пізніше дня, з якого починається проведення повторного відстеження 

результативності цього рішення.

Повторне – через рік з дня набрання чинності цим рішенням.

Періодичне – раз на кожні три роки, починаючи з дня закінчення заходів з повторного відстеження результативності цього рішення.


Голова постійної комісії з питань агропромислового

комплексу, земельних питань, охорони навколишнього

середовища                                                                                                      Н.А.Атаманська.

Категорія: Рішення | Додав: selrada (14.12.2012)
Переглядів: 757
Copyright Білокуракинська селищна рада © 2017  зв'язок з адміном
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz